Dlaczego utrata włosów tak mocno wpływa na zdrowie psychiczne?

Wydawać mogłoby się, że włosy niewiele mają wspólnego ze zdrowiem psychicznym. Otóż nic bardziej mylnego, ponieważ nadmierne przerzedzanie się włosów i późniejsze ich wypadanie mogą mieć dość duży wpływ na utratę dobrego nastroju. W końcu jak cieszyć się z życia, kiedy podczas porannego szczotkowania włosów wychodzą całymi garściami. Jak delektować się kawą, kiedy w przechodząc koło lustra widzimy stale powiększające się zakola? Lekarstwem na te dolegliwości może okazać się coś tak błahego jak peruka.

Peruka, czyli antydepresant na utratę włosów

Problemy z wypadaniem włosów są coraz bardziej powszechne. Głównymi czynnikami wpływającymi na taką sytuację jest nadmierny stres, życie w biegu, zła i uwarunkowania genetyczne. Przerzedzanie się i wypadanie włosów jest szczególnie bolesne dla kobiet, ponieważ włosy to zdecydowanie jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Dlatego też utrata włosów momentalnie podkopuje poczucie własnej wartości, co może prowadzić do poważnych kłopotów, takich jak np. depresja. Wizja poddania się bolesnemu i nie zawsze skutecznemu przeszczepowi włosów jest dla niektórych tak dobijająca, że wolą trwać w tym problemie, niż szukać skutecznego rozwiązania. Peruki są jednym z najlepszych sposobów na pomoc przy utracie włosów lub ich znacznym przerzedzaniu. Wyroby perukarskie są dziś na tak wysokim poziomie, że peruki z włosa naturalnego są praktycznie nie do odróżnienia z włosami naturalnymi. 

Dlaczego warto wybierać peruki Rokoko?

Jesteśmy rodzinną firmą, w której wiedza sztuki perukarskiej przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu przez 20 lat naszej działalności zdołaliśmy osiągnąć pozycję lidera na rynku peruk. W swojej kolekcji posiadamy peruki z włosa naturalnego, pół-syntetycznego oraz syntetycznego. Wszystkie nasze peruki idealnie oddają piękno włosa, dzięki czemu osoby zmagające się z problemami trychologicznymi mogą czuć się znów pięknie i swobodnie. 

Katalog Peruki

W salonach Rokoko stawiamy przede wszystkim na to, aby każdy Klient znalazł najbardziej satysfakcjonujące, praktyczne i wygodne dla siebie rozwiązanie. Wielkość i kształt głowy, wrażliwa skóra, rodzaj wykonywanej pracy (np. w zimnie lub gorącu), aktywność ruchowa i inne czynniki są tylko wskazówkami, co byłoby lepsze dla osoby, która odwiedza sklep z perukami.

Przejdź do katalogów